T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
EDİRNE / MERKEZ - Emel - Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ağu

May

Nis

ORTAOKUL TANITIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR..                           

Bu günde Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu,  İsmail Güner Ortaokulu veHacı İlbey Mensucat Santral Ortaokuluna giderek alan tanıtımlarını gerçekleştirdik. İlgileri doğrultusunda öğrencilerimizi bekliyoruz.

Nis

Ortaokul öğrencilerimizin hedeflerini belirlemesine yardımcı olmak amaciyla  Istiklal Ortaokulu ve Ataturk Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine  okulumuzun tanıtımıni  gerceklestirdik. Alanlarımıza ilgi duyan tüm öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz.

Nis

Okulumuz, Kızılay ve Yeşilay Kulübünün " Her Bağış Üç Hayat"  konulu kan bağışı kampanyası Kulüp öğretmeni Yıldız Özabay, Kulüp başkanı Melis Çayırlı ve diğer Kulüp üyelerinin de katkılarıyla 21.03.2023 tarihinde okulumuzda düzenlenmiştir. Ülkemizin yakın zamanda yaşadığı deprem felaketinin ardından kan bağışının insan hayatı için daha da önem ve anlam kazandığı bu günlerde duyarlılık gösterip kan bağışında bulunan tüm öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Nis

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 2022-1-TR01-KA121-VET-000063981  Erasmus+ Programı kapsamında Muhasebe Finansman Alani öğrencileri Çekya’nın başkenti Prag’da 2 haftalık  staj programı kapsaminda cuma günü sertifikalarını alıp stajlarını tamamlamış ve yurda dönüş yapmışlardır. 

Öğrencilerimiz sertifikalarını aldıktan sonra duygu ve düşüncelerini paylasmislardir.  Katkı sağlayan tüm yetkililere teşekkür eder, öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileriz. 

Nis

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 2022-1-TR01-KA121-VET-000063981 numaralı Erasmus+ Programı kapsamında Bilişim Teknoloji öğrencilerimiz Çekya’nın başkenti Prag’da 2 haftalık süreçte staj programında olan öğrencilerimiz cuma günü sertifikalarını alıp stajlarını tamamlamış ve yurda dönüş yapmışlardır. Katkı sağlayan tüm yetkililere teşekkür eder, öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileriz.

Nis

Yaşlılar Haftası dolayısıyla okulumuz öğrencileri, öğretmenlerimiz Nalan TAŞTARLA, Neslihan AYDIN, Zeyfiye TEZEL rehberliğinde, Edirne Huzurevi'nde bulunan büyüklerimizi ziyaret ettiler.Büyüklerimizle sohbet etme imkânı buldular.

Mrt

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülmekte olan ,okulumuzun da konsorsiyum üyesi olduğu 2022-1-TR01-KA121-VET-000063981 nolu Mesleki Eğitim Alanında Öğrenici ve Personel Hareketliliği projesi kapsamında Muhasebe Finansman ve Bilişim Teknolojileri alanı öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte  Prag'da

 #edirnemem  #edirnememarge22 #abbaskanligi   #ulusalajans

Mrt

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülmekte olan, okulumuzun da konsorsiyum üyesi olduğu 2022-1-TR01-KA121-VET-000063981 nolu Mesleki Eğitim Alanında Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi kapsamında  okul müdürümüz İsmail ERKARAMAN  Macaristan’ın Budapeşte Şehrinde İşbaşı Gözlem Faaliyeti gerçekleştirmektedir. Kendisine çalışmalarında başarılar dileriz.

Şbt

Kas

Kardeş okulumuz Makedonya Gostivar Ekonomi Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Okul müdürümüz İsmail Erkaraman ve Tarih öğretmenimiz Yılmaz Kahrıman ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Önder Arpacı'yı ziyaret ettiler. Konuk öğrencilerimiz okulumuzun gösterdiği misafirpervervilikten büyük memnuniyet duyduklarını, okulumuz öğretmen ve öğrencilerini ülkelerinde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler. Milli Egitim Müdürümüz konuk öğrenci ve öğretmenlerle tek tek ilgenip ikramda bulundu. Daha sonra hatıra fotoğrafı çekilerek ziyaret sonlandırıldı.

Kas

2022/2023 eğitim öğretim yılında, " Güvenli İnternet Projesinin" devam ettirilmesi, proje kapsamında paydaş kurumlardan olan "Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanlığınca, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Birimi"  iş  birliğiyle, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanlığınca belirlenmiş personeller tarafından bugün okulumuz konferans salonunda eğitim/semineri verilmiştir.  Katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Ekm

2022/2023 Eğitim öğretim yılı Amatör Spor Haftası kapsamında 06/10/2022 tarihinde düzenlenen "Yılın En'leri Ödül Töreninde" yılın en iyi Dart sporcusu olarak seçilip üstün başarı sergileyen okulumuz öğrencisi Sebahattin Arda Tunçay'ı tebrik ederiz.

Ekm

Amatör spor etkinlikleri kapsamında 07/10/2022 tarihinde Gençlik Hizmetleri Spor Salonunda düzenlenen Dart turnuvasında okulumuz Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Liseler arası Genç Erkeklerde il 2. si , Genç kızlarda il 3. sü olmuşlardır .Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarılarından dolayı kutluyoruz.