T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
EDİRNE / MERKEZ - Emel - Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

Büro Yönetimi Alanı mezunlarımızdan  Zeynep Sude KUTLU ve Egemen PEKÖZ okulumuza gelerek  Büro Yönetimi sınıfı öğrenci kardeşlerine alanları ve Üniversite bölümleri hakkında bilgilerini paylaşmışlardır

Ekm

10/D sınıfı sınıf içi dayanışmayı ve okul  motivasyonunu artırmak için sınıf rehber öğretmeni Adviye Carus ile piknik etkinliği düzenlendi.

Ekm

Okulumuz konferans salonunda Afete hazirlik kulubu rehber ogretmeni Ugur Kaygusuz tarafindan 11E,11 D,11F, 12B sınıf ogrencilerine "Orman yanginlariyla mucadele egitimi " konulu sunum yapilmistir.

Ekm

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla 11/F sınıfı, öğretmenleri Esen Öcel ile Belediye Hayvan Barınağını okulumuz adına ziyaret etmiştir.

Haz

Ali açıkalın konuşmalarında konuğumuz sayın Yılmaz Kahrımanla birlikte olduk. Zamanın nasıl geçtiğini mükemmel anlatımıyla hiç farketmedik Akıcı uslubu ile tatlı bir sohbet oldu. Yeni programlarda buluşmak üzere kendisinden söz aldık. Teşekkür ederiz..

Haz

100. Yıl müzik projesi kapsamında okulumuz müzik öğretmeni Neslihan Sulta Kavak koordinatörlüğünde piyano sınıfı dinletisi okulumuzda 10A sınıfı Hayat Fulden Aşçı- Miray Bildik, 10B sınıfından Elif Çetin, 10C sınıfından Irmak Genç,Kübra Yılmaz, 10d sınıfından Ayşin Neşeaçar, 10E sınıfından Yarkın Mert Özer,Fulya Gökmen adlı öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için çok teşekkür ederiz.

Haz

11A sınıfı Adalet alanı öğrencileri, icra açık artırma ile satış uygulaması ve okulumuz simülasyon mahkeme salonunda birebir duruşma örneği canlandırmışlardır. Okul müdürü İsmail Erkaraman, alan şefi Yasemin Soytürk'ün katılmış olduğu, alan öğretmenleri Belkıs Kaya Çelik-Gizem Doğan eşliğinde yapılan örnek duruşmada ceza davaları görülmüş, öğrenciler duruşma esnasında uyulanacak kuralları seyircilere aktarmıştır. Eğitimde kalıcılığın yaşayarak sağlandığını bir kez daha hatırlayarak, öğrencilerimize ve öğretmenlerine emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Haz

Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İklim Değişikliği ve Çölleşme" konulu afiş yarışmasının hem 1.liği hem de 2.liği okulumuz öğrencilerinin oldu. Okulumuzun Bilişim Teknolojileri alanı 11.sınıf öğrencilerinden Ecenur Öztürk ve yine aynı sınıftan Burak Kaan Başkes, danışman öğretmenleri Ozan Çelik rehberliğinde hazırladıkları afişlerle katıldıkları yarışmada dereceye girdiler. Öğrencilerimizden Ecenur Öztürk, lise öğrencilerini kapsayan afiş yarışmasında il birinciliğini, Burak Kaan Başkes ise il ikinciliğini kazanarak Ticaret Lisesi başarı geleneğine bir halka daha eklemiş oldular. Öğrencilerimiz ödüllerini 5 Haziran Dünya Çevre günü programında sayın Valimiz Hüseyin Kürşat KIRBIYIK'ın ellerinden almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Okulumuz Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Alanı öğrencileri bugün Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi işbirliği ile yapılan Kariyer günleri kapsamında öğretim görevlisi Yusuf Aydın'ın Sunumuyla Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu hakkında bilgi verildi

Haz

Okulumuz Bilişim Teknolojileri bölümü öğrencileri bugün Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi iş birliğiyle yapılan Edirne Kariyer Günleri kapsamında Prof. Dr. Tolga SAKALLI'nın sunumuyla Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü hakkında bilgi aldı.

Haz

Edirne Kariyer Günleri Projesi kapsamında muhasebe finansman alani öğrencilerimize Trakya Unv Bankacılık ve Sigortacılık bölümü tanıtımı yapılmıştır.

Haz

Okulumuz Bilişim Teknolojileri öğretmeni Rüya AKGÜL önderliğinde, 10/B sınıfı öğrencilerinin bir bölümü ile Trakya Üniversitesi Birliği Ulusal Robot Yarışması ve Teknoloji Sergisi olan ROBOTRAK22'ye katılım sağlandı. Ülkemizin dört bir yanından katılımcının yer aldığı organizasyonda çeşitli robot tasarımları sergilendi ve ilgiyle karşılandı. Öğrencilerimiz bu platformda yeni robot teknolojilerini tanıma ve deneme fırsatı buldu.

Şbt

Şbt

Şbt

Okulumuz Rehberlik servisince 9.sinif öğrencilerimize TBM Eğitimleri (Bağımlılıkla mücadele) yapılmıştır.