T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
EDİRNE / MERKEZ - Emel - Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülmekte olan, okulumuzun da konsorsiyum üyesi olduğu 2022-1-TR01-KA121-VET-000063981 nolu Mesleki Eğitim Alanında Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi kapsamında  okul müdürümüz İsmail ERKARAMAN  Macaristan’ın Budapeşte Şehrinde İşbaşı Gözlem Faaliyeti gerçekleştirmektedir. Kendisine çalışmalarında başarılar dileriz.

Şbt

Kas

Kardeş okulumuz Makedonya Gostivar Ekonomi Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Okul müdürümüz İsmail Erkaraman ve Tarih öğretmenimiz Yılmaz Kahrıman ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Önder Arpacı'yı ziyaret ettiler. Konuk öğrencilerimiz okulumuzun gösterdiği misafirpervervilikten büyük memnuniyet duyduklarını, okulumuz öğretmen ve öğrencilerini ülkelerinde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler. Milli Egitim Müdürümüz konuk öğrenci ve öğretmenlerle tek tek ilgenip ikramda bulundu. Daha sonra hatıra fotoğrafı çekilerek ziyaret sonlandırıldı.

Kas

2022/2023 eğitim öğretim yılında, " Güvenli İnternet Projesinin" devam ettirilmesi, proje kapsamında paydaş kurumlardan olan "Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanlığınca, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Birimi"  iş  birliğiyle, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanlığınca belirlenmiş personeller tarafından bugün okulumuz konferans salonunda eğitim/semineri verilmiştir.  Katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Ekm

2022/2023 Eğitim öğretim yılı Amatör Spor Haftası kapsamında 06/10/2022 tarihinde düzenlenen "Yılın En'leri Ödül Töreninde" yılın en iyi Dart sporcusu olarak seçilip üstün başarı sergileyen okulumuz öğrencisi Sebahattin Arda Tunçay'ı tebrik ederiz.

Ekm

Amatör spor etkinlikleri kapsamında 07/10/2022 tarihinde Gençlik Hizmetleri Spor Salonunda düzenlenen Dart turnuvasında okulumuz Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Liseler arası Genç Erkeklerde il 2. si , Genç kızlarda il 3. sü olmuşlardır .Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarılarından dolayı kutluyoruz.

Ekm

Kültür ve Turizm Bakanlığının bu yıl 20'cisini düzenlediği "Devlet Fotoğraf Yarismasi" sonuçlandı. Okulumuz öğretmenlerinden Uğur KAYGUSUZ Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce 3 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada, "Tarihi Yapilar" kategorisinde "2.Bayezit Külliyesinden Yansıyanlar" eseri ile Başarı Ödülüne layık görüldü. Öğretmenimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ekm

Büro Yönetimi Alanı mezunlarımızdan  Zeynep Sude KUTLU ve Egemen PEKÖZ okulumuza gelerek  Büro Yönetimi sınıfı öğrenci kardeşlerine alanları ve Üniversite bölümleri hakkında bilgilerini paylaşmışlardır

Ekm

10/D sınıfı sınıf içi dayanışmayı ve okul  motivasyonunu artırmak için sınıf rehber öğretmeni Adviye Carus ile piknik etkinliği düzenlendi.

Ekm

Okulumuz konferans salonunda Afete hazirlik kulubu rehber ogretmeni Ugur Kaygusuz tarafindan 11E,11 D,11F, 12B sınıf ogrencilerine "Orman yanginlariyla mucadele egitimi " konulu sunum yapilmistir.

Ekm

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla 11/F sınıfı, öğretmenleri Esen Öcel ile Belediye Hayvan Barınağını okulumuz adına ziyaret etmiştir.

Haz

Ali açıkalın konuşmalarında konuğumuz sayın Yılmaz Kahrımanla birlikte olduk. Zamanın nasıl geçtiğini mükemmel anlatımıyla hiç farketmedik Akıcı uslubu ile tatlı bir sohbet oldu. Yeni programlarda buluşmak üzere kendisinden söz aldık. Teşekkür ederiz..

Haz

100. Yıl müzik projesi kapsamında okulumuz müzik öğretmeni Neslihan Sulta Kavak koordinatörlüğünde piyano sınıfı dinletisi okulumuzda 10A sınıfı Hayat Fulden Aşçı- Miray Bildik, 10B sınıfından Elif Çetin, 10C sınıfından Irmak Genç,Kübra Yılmaz, 10d sınıfından Ayşin Neşeaçar, 10E sınıfından Yarkın Mert Özer,Fulya Gökmen adlı öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için çok teşekkür ederiz.

Haz

11A sınıfı Adalet alanı öğrencileri, icra açık artırma ile satış uygulaması ve okulumuz simülasyon mahkeme salonunda birebir duruşma örneği canlandırmışlardır. Okul müdürü İsmail Erkaraman, alan şefi Yasemin Soytürk'ün katılmış olduğu, alan öğretmenleri Belkıs Kaya Çelik-Gizem Doğan eşliğinde yapılan örnek duruşmada ceza davaları görülmüş, öğrenciler duruşma esnasında uyulanacak kuralları seyircilere aktarmıştır. Eğitimde kalıcılığın yaşayarak sağlandığını bir kez daha hatırlayarak, öğrencilerimize ve öğretmenlerine emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Haz

Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İklim Değişikliği ve Çölleşme" konulu afiş yarışmasının hem 1.liği hem de 2.liği okulumuz öğrencilerinin oldu. Okulumuzun Bilişim Teknolojileri alanı 11.sınıf öğrencilerinden Ecenur Öztürk ve yine aynı sınıftan Burak Kaan Başkes, danışman öğretmenleri Ozan Çelik rehberliğinde hazırladıkları afişlerle katıldıkları yarışmada dereceye girdiler. Öğrencilerimizden Ecenur Öztürk, lise öğrencilerini kapsayan afiş yarışmasında il birinciliğini, Burak Kaan Başkes ise il ikinciliğini kazanarak Ticaret Lisesi başarı geleneğine bir halka daha eklemiş oldular. Öğrencilerimiz ödüllerini 5 Haziran Dünya Çevre günü programında sayın Valimiz Hüseyin Kürşat KIRBIYIK'ın ellerinden almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.