BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI

15.12.2015 4165

Bilgisayar kullanımı yirminci yüzyılın özellikle son on yılında büyük bir hızla artmıştır. Bu artış, hem tüm dünyaya yayılarak hem de kullanım alanı çeşitlenerek oluşmuştur.

Bilişim teknolojileri alanı, bilgisayar sektöründeki gelişmelerin sonucunda ortaya çıkmış ve verileri saklamak, iletmek ve işlemek için kullanılan bilgisayar donanım ve yazılım teknolojileri içeren bir alandır.

 

Okulumuzda Bilişim Teknolojileri Alanında Yer Alan Dal Web Programcılığı Dalıdır.

 

 Web Programcılığı Dalı 


Tanımı

Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım olarak kurulumu bilgilerinin yanında, web sayfası tasarımına ve programlama dilleri yardımıyla etkileşimli web uygulamaları hazırlayan nitelikli kişidir.

İş Bulma İmkânları

Web programcıları, tüm kamu kuruluşları, bankalar ile özel sektöre ait işyerleri, internet üzerinden ticaret yapan firmalarda kısaca bilgisayar bulunan her yerde çalışabilirler. Ayrıca kendilerine ait özel işyeri açabilirler.

Eğitim ve Kariyer İmkânları

Meslek lisesinden sonra  " Yükseköğretime Geçiş Sınavı"ndan başarılı olanlar, programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler.  Web programcıları  kamu kuruluşları, bankalar ile özel sektöre ait iş yerleri, internet üzerinden ticaret (e-ticaret) yapan firmalarda çalışabilirler.

 

İLETİŞİM

Adres:
Şükrüpaşa Mah Şehit Polis Memuru Nefize Çetin Özsoy Caddesi No23 İç Kapı No A, 22030 Edirne Merkez/Edirne


Telefon
(284) 235 9222


e-Posta Göndermek İçin Tıklayın